*Gelişmeye devam eden,güvenlik sistemleri sektöründe,her geçen gün yeni teknolojiler hayatımıza girmektedir.Yeni gelişen yüz tanıma teknolojileri sayesinde,daha önce sisteme girilmiş olan şüpheli şahıslar,bu yüz tanıma sistemi sayesinde,kameraların elde ettiği görüntülerle,bu şahısların tespitleri anında yapılabilmektedir.Bu sistemler aynı zamanda personel takip sistemlerinin yerinede kullanılabilmektedir.Kartlı geçişler,parmak izi okuma sistemleri ‘nin yerine daha performanslı bir şekilde,yüzlerin hafızaya alınıp,yüz okuyarak geçiş yapabilme imkanı sunmaktadırlar.
*Bosch ‘un üretmiş olduğu yeni nesil yangın palleri sayesinde;
Yangın Paneli artık ilave bir donanım kullanmadan Bosch Acil Anons ve Sesli Tahliye Sistemi Plena ile direk olarak bir bağlantı gerçekleştirebilen bir ara yüze sahip. Bu sayede, özellikle, çok fazla sesli tahliye anonsuna sahip projelerde kurulum ve donanım masrafları azalıyor. İlave olarak, network edilmiş yangın panelleri de kolayca EVAC sistemine dâhil edilebiliyor ve bu sayede Sesli Tahliye Sistemi, Yangın Panelleri üzerinden akıllıca işletilebiliyor.
*Bosch, uzun mesafeli  gündüz/gece kamerası ZX55;

Dış ortam gündüz/gece gözetim uygulamaları için geliştirdiği yeni hepsi-bir-arada uzun mesafeli kızılötesi entegre kamerasını pazara sundu. ZX55 ve ZX55-IP kameralar, Bosch’un patenti kendisine ait olan kızılötesi teknolojisiyle 300 m mesafeden, yüksek çözünürlüklü, düşük sinyal bozulmasına sahip gece görüntüsü alıyor. Kameranın üzerinde bulunan 9-90mm IR düzeltmeli lens sayesinde, gece vakti odaklanmada meydana gelen bozulmanın ve görüntüde aşırı parlak noktalar oluşmasının önüne geçebiliyor. Böylece uzun mesafede, benzersiz ayrıntılı görüntüleme yapılarak 7/24 üst düzey güvenlik sağlanıyor.

Bunlara ilave olarak, üzerinde bulunan Akıllı Video İçerik Aaalizi (IVA) için güçlü bir işlemciye sahip olan ZX55 IP kameralar, görüntü alanını sürekli izleyip, görüntüde kullanıcının tanımladığı alarm kuralını ihlal edecek bir hareketlilik olduğu takdirde alarm ihbarı veriyor. ZX55 IP Kameralar, saniyede 4CIF çözünürlükteki 30 resmi, MPEG4 ve MPJEG biçiminde ileten video kodlayıcıyı da bünyesinde bulunduruyor. Üçlü video verebilen bu kodlayıcı, yüksek çözünürlüklü canlı video görüntüsü ve yüksek verimli video kaydı sağlıyor.

Uzun mesafede sınıflandırma ve tanıma düzeyinde gözetim sağlayan bu kameralar, 100m mesafede operatörün insan yüzünü ayırt edebilmesine olanak sağlayan kimlik tanıma performansına da sahip. Bu seviyede ayrıntılı görüntü kullanıcılara/güvenlik operatörlerine, özellikle çevre güvenliğinde, elektrik-su-gaz dağıtım tesisi, enerji hatları, ulaşım, vb gibi önemli tesisleri izleme ve herhangi bir tehlike anında acil bir şekilde aksiyon alabilmelerine yardımcı olacak bilgileri sağlıyor.

En kötü hava şartlarında çalışmaya uygun, IP68/NEMA4 sertifikasına sahip bu kameranın darbelere dayanıklı, su ve toz sızdırmayan muhafazası, saatte 250km hızla esen rüzgara bile dayanıklı. Kameranın üst ve yan güneş siperlikleri ise, yoğun güneş ışığının verdiği ısıyı yansıtma özelliğine sahip. Ayrıca muhafazaya entegre edilmiş hava kanalı içerisinden geçen hava akımı, yüksek performanslı bu cihazı doğrudan soğutarak cihazın iç sıcaklığını düşürüyor.