-GÜVENLİK SİSTEMLERİ;Güvenlik Sistemi

Güvenlik sistemleri teknolojileri her geçen gün,yen, tasarımları ve teknolojik özellikleriyle karşımıza çıkmaktadır. Yeni nesil güvenlik sistemleri ,eski nesil teknolojileri piyasadan ufak ufak silmeye başladı bile.Gün geçmiyorki,yeni güvenlik kameraları;gece görüşlü kameralar çoğunlukta olmak üzere;mesafe düzeyleri,geceleri daha net bir görüntü sağlayarak dijital ortamda aldığımız görüntülerin,hayatımızı kolaylaştırdığını bizlere göstermektedir. .

..Güvenlik Sistemi.. ..Güvenlik Kameraları.. ..Dvr Kartlar.. ..Dvr Kayıt Cihazları.. ..Ip Kamera.. ..Kamera Sistemi.. ..Gizli Kamera.. ..Kamera Sistemleri.. ..Alarm Sistemleri.. ..Ev Güvenlik Sistemleri..

Güvenlik Sistemleri çatısı altında;kamera sistemi ve alarm sistemi ile ilgili biraz yorum yapalım..

Kamera Sistemleri,Kamera Sistemi;Güvenlik Kameraları;Kamera Sistemleri ‘ni bu devirde,görmeyen,duymayan kalmamıştır sanırım.Kamera sistemi ‘ni ihtiyaç olarak kullananların yanı sıra,bir hobi yada zevk olarak kullananların sayısı da oldukça çoktur.Kamera Sistemleri nerede kullanılır?Neden Kamera sistemi ‘ne ihtiyaç duyarım?.. gibi soruların cevaplarından örneklerle biraz bahsedelim..

*Kamera sistemleri ‘ne,sokağa çıktığımızda,bankada,cafe’de,restaurantta,iş merkezlerinde,alışveriş merkezlerinde,eczaneye vs… hemen hemen kafamızı kaldırdığımız her yerde rastlayabiliriz.Yani kamera sistemi ‘nin kullanıldığı her mekanda,kullanım amacı farklılıklar göstermektedir.İşyerinin güvenliğini sağlamak için,çalışan personellerin,mesai saatleri içindeki verimliliklerini arttırmak ve daha düzenli çalışmaları için.Personellere,takiptesiniz havası vererek,gayri ciddi bir düzende olmamalarını sağlamak için.Ortamda bulunmadığınız zamanlarda,gittiğiniz yerlerden internet üzerinden kontrolünü yapmak için.Doğabilecek veya doğmuş olan sorunlarda,yapmış olduğunuz kayıtların,gerek sizin gerek emniyet teşkilatı tarafından incelemeye alınabilmesi için.Gördüğünüz gibi kamera sistemi ‘nin kullanıldığı yerler ve faydaları yazmakla bitmez..

*Güvenlik Kameraları ‘nın kurumlarını yaptıran firmalar yada şahıslar farklı ihtiyaçlardan ötürü güvenlik kamerası ‘nı montaj yaptırabilirler.

Firma sahibinin kamera sistemi kurdurması kendi ihtiyacının yanı sıra,emniyet tarafından da bir zorunluluk haline getirilmiştir.Zorunluluk kısmını bir tarafa bırakalım neden sisteme ihtiyaç duyulur,işin bu tarafını ele alalım;

Üstteki yazımızda da bahsettiğimiz gibi,çalışanlardaki tempoyu yüksek tutmak ve çalışma saatleri içerisinde olabilecek boş vermişliklere karşı tedbir almak.Firmaya karşı dışarıdan yada içeriden yapılacak/yapılan hırsızlıklara tedbir almak ve sonucunu ortaya çıkarmak.Kimlerin girip çıktığının takibini yapmak.Oluşan müşteri memnuniyetsizliklerinin nedeni bularak gidermek.Şirket içerisindeki personel anlaşmazlık ları’nın nereden kaynaklandığını tespit ederek çözüm aramak.Yapılan para alışverişlerinde firma ile müşteri arasında çıkan sorunları gidermek.El altı olarak tabir edilen hırsızlıkları ortaya çıkarmak,şahısları tespit etmek..

*Kişi bazlı olarak kamera sistemi kullanılmasının amaçları;Anne ve babanın çalıştığı bir evde,bakıcıya emanet ettikleri çocuklarının,bilgisayar üzerinden ip numaralarını girerek,bakıcının çocukla nasıl ilgilendiğini ve nasıl bir davranış biçiminin olduğunu işyerlerinden takip etmek.Evinde değilken,evlerine birilerinin girdiğinden şüphelenip,gizli kamera sistemiyle dvr kayıt cihazına kayıt almak ve internetten üzerinden takibini yapmak.Villaların,sitelerin,iş merkezlerinin,binaların dış güvenliğini sağlamak için kamera sistemleri ile kayıt ve kontrol altına almak.Neden kamera sistemi ‘ne ihtiyaç duyarız soruna yönelik bazı örneklemelerle,aklınızda bir takım olayları canlandırabildik sanırım.Bunlar gibi örnekleri kendi zihnimizde de,örnekleri çoğaltarak tasarlayabiliriz.

..Güvenlik Sistemleri.. ..Kamera Sistemleri.. ..Güvenlik Kameraları.. ..Cctv Sistemler..

Alarm Sistemleri(Alarm Sistemi);Alarm Sistemleri , Hırsızlıklara karşı birinci sınıf bir koruma mekanizmasıdır.Evlerde,büyük yada küçük ölçekli firmalarda..

Artık her sokakta ışıklı yanıp sönün sirenler görmekteyiz.Evlerde olabilecek hırsızlıklara karşı en büyük caydıran mekanizma siren kısmıdır..

..Alarm Sistemleri.. ..Alarm Sistemi.. ..Alarm İhbar Sistemleri..

Yangın İhbar Sistemleri;Duman,Gaz,Isı Algılayıcı Gibi Alarm Sistemleri de Vardır.Ancak Bu Alarm Sistemleri Genellikle İş Merkezlerinde yada Bina Tipi Yerlerde Kullanılmaktadır.Nadiren de Olsa Evlerde yada Bazı İşyerlerinde de Kullanılmaktadır.Genelde Kullanılan Alarm Sistemlerinden Bahsedelim. İsteğe Göre Kumandalı veya Keypad(şifreli) Alarm Sistemleri Kullanılmaktadır.Alarm Sistemleri ‘nin Temel Parçaları Pır’lar(Hareket Sensörleri),Telefon Arama Modülleri,Pencere ve Kapı Manyetik Kontakları,Cam Kırılma ve Darbe Sensörleri,Lazer Işınlı Hareket Algılayıcılar,Garaj Bariyer Sensörleri,İç Cephe ve Dış Cephe Sirenleri.Ortama Göre Adetleri Belirlenen Pır’lar Alarm Sistemi Kurulu İken Herhangi Bir Hareket Anında Hareketi Algılayarak Alarm Sistemi ‘nin Sistemin Devreye Geçmesini Sağlar.Aynı Şekilde Pencere ve Kapı manyetik Kontakları,Sistem Kurulu İken Pencerelerin veya Kapının Açılması Durumunda Alarm Sistemini Devreye Sokar.Telefon Arama Modülleri İse Alarm Sistemi ‘nin Devreye Geçmesi Durumunda Modüle Gireceğiniz Telefon Numaralarını Arayarak İhbar Verir.Yani Temel Olarak Sistem Devreye Geçti Anda İçerideki ve Dışarıdaki Sirenler Çalmaya Başlar ve Belirlemiş Olduğunuz Telefon Numaralarını Arayarak İhbar Verir.Genel Olarak Kullanılan Güvenlik Sistemleri ‘nin Çalışma Şekillerinden,Kullanım Alanlarından Kısaca Bahsettik.

Kamera Sistemi Olsun,Alarm Sistemi Olsun İhtiyacınıza Uygun Şekilde Umduğunuzdan Çok Daha Uygun Maliyetlere Sahip Olabilirsiniz.Bunun İçin Güvenilir Firmaları Tercih Etmeniz Menfaatinize Olur.Son zamanlarda çok uygun fiyatlara markası belli olmayan çin malı alarm sistemleri piyasaya çıkmıştır.Bizim size önerimiz;ne olduğunu bilmediğiniz,markası/modeli/kalitesi belli olmayan ürünleri alıp güvenliğini riske atmamanızdır.Gerçekten işe yarar bir kamera sistemi veya alarm sistemi almak istiyorsanız,lütfen tavsiyelerimizi göz önünde bulundurun.. ..Azim Güvenlik..