Alarm Sistemleri;Alarm Sistemlerini Sanırım Bilmeyenimiz Yoktur.Bankaların,Kuyumcuların yada Bazı İşyerlerinin Dışında Işıkları Yanıp Sönen Bir Cihaz Görmüşünüzdür.Bunlar Alarm Sisteminin Bir Parçasıdır.

Yangın İhbar Sistemleri;Duman,Gaz,Isı Algılayıcı Gibi Alarm Sistemleri de Vardır.Ancak Bu Alarm Sistemleri Genellikle İş Merkezlerinde yada Bina Tipi Yerlerde Kullanılmaktadır.Nadiren de Olsa Evlerde yada Bazı İşyerlerinde de Kullanılmaktadır.

Genelde Kullanılan Alarm Sistemlerinden Bahsedelim.

İsteğe Göre Kumandalı veya Keypad(şifreli) Alarm Sistemleri Kullanılmaktadır.

Alarm Sistemlerinin Temel Parçaları Pır’lar(Hareket Sensörleri),Telefon Arama Modülleri,Pencere ve Kapı Manyetik Kontakları,Cam Kırılma ve Darbe Sensörleri,Lazer Işınlı Hareket Algılayıcılar,Garaj Bariyer Sensörleri,İç Cephe ve Dış Cephe Sirenleri.

Ortama Göre Adetleri Belirlenen Pır’lar Alarm Sistemi Kurulu İken Herhangi Bir Hareket Anında Hareketi Algılayarak Sistemin Devreye Geçmesini Sağlar.Aynı Şekilde Pencere ve Kapı manyetik Kontakları,Sistem Kurulu İken Pencerelerin veya Kapının Açılması Durumunda Alarm Sistemini Devreye Sokar.

Telefon Arama Modülleri İse Alarm Sisteminin Devreye Geçmesi Durumunda Modüle Gireceğiniz Telefon Numaralarını Arayarak İhbar Verir.

Yani Temel Olarak Sistem Devreye Geçti Anda İçerideki ve Dışarıdaki Sirenler Çalmaya Başlar ve Belirlemiş Olduğunuz Telefon Numaralarını Arayarak İhbar Verir.

Genel Olarak Kullanılan Güvenlik Sistemlerinin Çalışma Şekillerinden,Kullanım Alanlarından Kısaca Bahsettik.Kamera Sistemi Olsun,Alarm Sistemi Olsun İhiyacınıza Uygun Şekilde Umduğunuzdan Çok Daha Uygun Maliyetlere Sahip Olabilirsiniz.Bunun İçin Güvenilir Firmaları Tercih Etmeniz Menfaatinize Olur.

Unutmayınki Çok Sayıda İşgüzarlar Bu Sistemleri Olduğundan Çok Daha Fazla Maliyetle Sizlere Pazarlamaya Kalkabilirler.Önünüze Her Gelen Bende Bu İşi Yapıyorum Diyen Kişilere Güvenmeyin..

 

Alarm Sistemleri;
b.1)Hırsız Erken Uyarı Sistemi;
Bir Bölgenin İstenmeyen Kişilerce Girmesini Engellemek veya Bu Kişilerin Bölgeye Girdikleri Anda İkaz ve Haber Vermesini Sağlayan Sistemlerdir.
b.2)Yangın Erken Uyarı Sistemi;
İnsan ve Mal Güvenliğini Tehdit Eden Ateş,Duman ve Zehirli Gazların Önceden Farkedilmesini İhbar Eden Sistemledir.
b.3)Görüntülü Kapı Telefonları;
Apartman ve Villa Tipi Yerlerde Tercih Edilen Bu Sistemler,Kapıyı Açmadan Gelen Kişi yada Kişilerle Görüntülü ve Sesli İletişim Kurmaya Sağlar.
b.4)Kartlı Geçiş Sistemleri;
Genellikle,Personel Takibini Kontrol Altına Almak İçin Kullanılan Sistemlerdir.
b.5)Parmak İzi Kontrol Sistemleri
b.6)Bekçi Tur Kontrol Sistemleri
b.7)Turnike Geçiş Sistemleri
b.8)Sahte Para ve Evrak Kontrol Sistemleri