PIR 2alarm-sistemi

 

 

 

 

 

 

Alarm sistemleri ; kablolu ve kablosuz alarm olmak üzere iki şekildedir.Buna bağlı olarak, yan ekipmanları mevcuttur.Şifre girilen alarm sistemlerine, uzaktan kumanda eklenebilen modelleride vardır.İsteğe göre eklenebilir.Alarm sistemi ekipmanları da, güvenlik kameralarındaki gibi, bölgenize ve ihtiyacınıza yönelik şekilde kurulmalıdır.Hareket dedektörü,kapı ve pencere kontakları,gaz ve duman dedektörleri, dahili ve harici alarm sirenleri, su baskını dedektörleri, ışın(beam) dedektörler(iki parçadan oluşur ışın arasından herhangi biri geçtiğinde alarm aktif hale gelir), darbe sensörleri.. gibi sıkça kullanılan yan parçaları vardır.
Özellikle hareket algılayıcı dedektörler ve ışın dedektörlerinde , hayvanların geçebilme ihtimali üzerine, belli ağırlıkları algılamayan özel modellerde mevcuttur.
Alarm sisteminin özelliğine telefon hattınızı alarm paneline bağlayıp,herhangi bir alarm durumunda, sizin belirtmiş olduğunuz numaraları aramasını sağlayabilirsiniz.Telefon hatlarının bulunmadığı yerlerde ise, GSM modülü alarm sistemine eklenerek, sim kart üzerinden arama yapmasınıda gerçekleştirebilirsiniz.

alarm-sireni

kablosuz-alarm